کاربرد دزدگیر فروشگاهی

سيستم دزدگیر فروشگاهي ضد سرقت فروشگاهي زير مجموعه‌اي از سيستم‌هاي شناسايي دزدگیر فروشگاهي دزدگیر فروشگاهي می باشد كه تحت عنوان دزدگیر فروشگاهي نام‌گذاري کرده اند.

دزدگیر فروشگاهي محتوي اطلاعات است و باید مجهز به مدارهای الکترونیکی و قطعات مختلف از جمله آنتن، چيپ حافظه، اطلاعات و ... باشد. اما در تگ دزدگیر فروشگاهي (دزدگیر فروشگاهي سيستم دزدگیر فروشگاهي) تنها مدار ساده اي موجود هستند كه پيغام بودن یا نبودن تگ را براي آنتن‌ها می‌فرستد. از نکات بد برای این لیبل ها این می باشد که اگر بخاهیم از چیزهایی همانند مایعات محافظت کینم چون فرکانس بالا می شود برای ما مشکل زا باشند. در دزدگیر فروشگاهي ها و دزدگیر فروشگاهي ها ی این مدل را نمی توان برای طلاجات و جواهرات استفاده کرد، زیرا فرکانسی که در فلزات است در اینجا تداخل و مشکل ایجاد می نماید.

دزدگیر فروشگاهي در اين سیستم پسيو بوده و نياز به تغذيه‌ای‌ اعم از برق يا باطري ندارند. به همين دلیل دزدگیر فروشگاهي داراي طول عمر بسيار طولاني می اید و از اين نظر نسبت به تگ‌هاي سيستم‌‌‌هاي دزدگیر فروشگاهي با نسبت گيرايي و سختي مشابه داراي قيمت بسيار پایینی هستند.دزدگیر فروشگاهي يا دزدگیر فروشگاهي به دستگاهي گفته مي‌شود كه در خروجي يك فروشگاه نصب می کنند و از خروج غيرمجاز اجناس فروشگاه جلوگيري به عمل می شود. دزدگیر فروشگاهي ضد سرقت فروشگاهی به نام‌های مختلفی نامیده می کنند از جمله مي‌توان به گيت امنيتي فروشگاهي، دزدگير فروشگاهي، دزدگیر فروشگاهي ، دزدگير لباس و (دزدگیر فروشگاهي)، گيت‌هاي محافظ كالا، سيستم‌هاي محافظت از كالا، گيت‌هاي مراقبت از كالا و اشيا، سيستم‌هاي حفاظتي اشيا، گیت پوشاک، گیت دزدگیر فروشگاهي ، دزدگیر فروشگاهي و ... اشاره نمود. در فروشگاهی كه داراي اين نوع گيت‌هاي امنيتي می باشد، قطعات پلاستيكي يا كاغذي بر روي کالاهای فروشگاه نصب مي‌شود كه اين قطعات دزدگیر فروشگاهي يا دزدگیر فروشگاهي نام دارند. پس از مراجعه مشتری به صندوق براي پرداخت هزينه كالا، فروشنده توسط دستگاهی به نام جداساز، تگ‌ها را از كالا جدا ساخته یا غیرفعال می شود. چنانچه شخصي بدون اجازه فروشنده كالا را از فروشگاه خارج کنند، تگ‌ها و ليبل‌هاي مذكور، پیامی برای گیت ضد سرقتقابل ارسال می باشند که باعث به صدا درآمدن آن می‌شود. دزدگیر فروشگاهي در فركانس های كمتر از 10 كيلوهرتز عمل می شود. به علت یک سری ويژگي هاي فني از جمله پايينی فركانس، گيت ضد سرقت دزدگیر فروشگاهي را نمی شود به صورت تك پايه نصب گردد ، بنابراین حتما بايد به صورت دوپايه نصب شود. همچنين آنتن هاي گيت دزدگیر فروشگاهي حداكثر 80 سانتي متر از ورودي را پوشش می باشد. همچنین ابعاد آنتن هاي اين نوع دزدگیر فروشگاهي می شود كه بعد های عرضي آن در مقايسه با گیت های دزدگیر فروشگاهي و گیت های فروشگاهی دزدگیر فروشگاهي موجود در بازار حدودا دو برابر می تواند و به همین علت در همه فروشگاه ها ، نمی تواند نصب گردد. همچنین پايين بودن برد موثر سیستم دزدگیر فروشگاهي ، سبب محدود شدن كاربرد هايش می شود. مزیت گیت های ضد سرقت دزدگیر فروشگاهي ، ليبل دزدگیر فروشگاهي می باشد كه به دلیل كوچكی و سادگی ، كاربرد هاي منحصر به فردی دارد.طراحیدزدگیر فروشگاهي نصب شده بر روي كالاها آنقدر زياد هست كه با دست و حتي با ابزارهاي عمومی قابل باز شدن نباشند و فقط بايد توسط دستگاه مخصوص جداساز از كالا جدا کرد.

دراینجا می توان از مزیت های این سیستم ها به این موارد اشاره نمود که چون ساخت آن ها ساده دزدگیر فروشگاهي کم است و به صرفه است و به علت شکل ساده و ظاهر ان می توان انها را در کتابخانه ها استفاده کرد. بعد از اینکه هزینه پرداخت شد متصدی برای همیشه این دزدگیر فروشگاهي را غیر فعال می گردد که دیگر هشدار ندهد. دیگر دزدگیر فروشگاهي غیر فعال گردد.

تكنولوژيدزدگیر فروشگاهي زير مجموعه‌اي از تكنولوژيدزدگیر فروشگاهي می باشد كه به آندزدگیر فروشگاهي تك بيتي هم اطلاق می گردد. در تكنولوژيدزدگیر فروشگاهي، دزدگیر فروشگاهي حاوي اطلاعات ذخيره شونده‌ای هستند كه اين اطلاعات بيشتر كاربرد انبارداري دارد. مثلا انباري را در نظر داشته باشید كه روي همه جعبه‌ها، تگدزدگیر فروشگاهي نصب گردیده و اطلاعات محتوي جعبه‌ها درون حافظه دزدگیر فروشگاهي قبلا امده. اين اطلاعات شامل تاريخ ورود جعبه به انبار، محتواي جعبه‌ها از نظر نوع جنس، كيفيت، تعداد دزدگیر فروشگاهي می باشد. مسئول مي تواند با دستگاهمخصوص، در انبار حركت می کند و بدون باز كردن جعبه‌ها از محتوي آن‌ها باخبر گردد. دزدگیر فروشگاهي در جلوي انبار، با خروج هر جعبه از انبار، به صورت اتوماتیک دزدگیر فروشگاهي نصب می شود بر روي جعبه را دیده و اطلاعات كالاي خروجي را به دزدگیر فروشگاهي ها می باشد.

 

Description: http://www.securitywave.ir/Portals/_default/Containers/12103/dummy.gif

 

دستگاه‌هايدزدگیر فروشگاهي ، دارای سرعتدزدگیر فروشگاهي بالاتری نسبت به نمونه‌هاي ديگر می باشد. طوریکه حتي اگر دزدگیر فروشگاهي با سرعت بالا از دزدگیر فروشگاهي عبور شود، دستگاه قادر به تشخيص آن نمی باشد.

چون دزدگیر فروشگاهي ضد سرقتدزدگیر فروشگاهي با یکدیگر دچار تداخل ندارد، داراي يك فركانس واحد است و ديگر نيازي به داشتن دزدگیر فروشگاهي با فركانس‌هاي متعدد دزدگیر فروشگاهي نمی باشد .

ليبلدزدگیر فروشگاهي با توجه به اينكه عملكرد مغناطيسي - آكوستيكي دارد، داراي دقت بيشتري نسبت به دزدگیر فروشگاهي ديگر انواع دزدگیر فروشگاهي می باشد مخصوصا اينكه با توجه به فركانس پايين عملكرد ليبلدزدگیر فروشگاهي و همچنين تگدزدگیر فروشگاهي ، ميتوان از آن براي محافظت از اشيايي همچون عينك، طلا و جواهر،ظروف انواع دزدگیر فروشگاهي و ... استفاده کرد.

از كاربرد هاي دزدگیر فروشگاهي می شود به محافظت از چیزهایی مانند طلاجات و جواهرات اشاره کرد. ليبلدزدگیر فروشگاهي به علت پاييی فركانس كاري گيت امنیتیدزدگیر فروشگاهي ، بازده قوی تری نسبت به بقیه گيت هاي ضد سرقت فروشگاهی است. همچنین اين ليبل ها می توانند فعال ویا غير فعال شود و از اين جهت كاربرد بسیار زیادی در محافظت از کتب کتابخانه ها است.. زمانی كه افراد كتاب ها را به كتابخانه برمی گردانند، بعد از تحويل و ثبت در سیستم، ليبل دزدگیر فروشگاهي قرار داده شده در كتاب را با گذاشتن آن روي دستگاهمجددا فعال کرده و سر جای خود می می شوند. اگر كتاب بدون اجازه از کتابخانه بیرون رفت، چون لیبلی که در کتاب قرار دارد، فعال می باشد، گيتدزدگیر فروشگاهي ای که در خروجی کتابخانه قرار داده شده است، هشدارمي شود و متصدی را از اين عمل باخبر می شود.

به دلیل پاييی بيش از اندازه فركانس گيتدزدگیر فروشگاهي نويز پذيري آن در محل های فروشگاهي خیلی زیاد است. به طرزی كه منابع تغذيه سوئيچ قابلیت این را دارند که دزدگیر فروشگاهي از کار افتاده است و ضعیف شوند. در حالت عادی هشدار خطاي گيت دزدگیر فروشگاهي نسبت به سایر گیت ها بهتر می باشد. گيت هايدزدگیر فروشگاهي دزدگیر فروشگاهي ها را اصولا با دزدگیر فروشگاهي که آلياژي از فلز می باشد، بکار می اندازند. این الیاژ داخل ليبلدزدگیر فروشگاهي هست و امکان دارد اشياي فلزي در مجاورت ان هشدار ان را کند. گيتدزدگیر فروشگاهي به علت تشخيص امواج تگ با حالتدزدگیر فروشگاهي داراي مدارات پيچيده تري است و از اين بابت داراي قيمت بسيار بالاتري نسبت بهدزدگیر فروشگاهي وگیت فروشگاهیمی باشد و هزينه تعمير و نگهداري دزدگیر فروشگاهي بالامی باشد.

در این نوع دزدگیر فروشگاهي ها فركانس تقریبا مشابه فركانس راديويي است. این فركانس اصولا در حدود 8.2 مگاهرتز است. طرز کار این گیت ها به این صورت است كه آنتن فرستنده محدوده فركانسي مشخصي میکندو بر اثر عبور تگ، افت فرکانس داخل آنتن گيرنده باعث هشدار می شود. در جایی که يك گيت فروشگاهیدزدگیر فروشگاهي با فركانس دزدگیر فروشگاهي قرار داده است عملکرد و بازده دستگاه بالا است. اختلال و عیب در کار گيتدزدگیر فروشگاهي ، بستگي به عوامل زیادی مانند سرعت ، توان، آنتن گیرنده، حساسیت و فاصله میان ها از همدیگر است.

براي رفع اختلال ها در گيت هاي ضد سرقتدزدگیر فروشگاهي ، یک سری راه پیشنهاد کند است، که توصیه می شود گیتی با چندین فرکانس تولید کرد. که فرکانس های متعددی تولید شد و در این امر ما را یاری کند.

.به همین دلیل اگر دزدگیر فروشگاهي مورد نظر با یک گیت دیگر تداخل ایجاد شد یعنی هم فرکانس کند، فركانس جاروب را عوض می کند و به این ترتیب مشکل رفع خواهد شد. در این مواقع بایستی تمامی دزدگیر فروشگاهي ها را عوض کرد. چونکه فركانس كاري شان یکسان است. بنابراین برای حل این مسیله از سیستم ها ی چند فرکانس استفاده میکنیم و دزدگیر فروشگاهي هایمان نیز چند فرکانسی اند که بشود فرکانس ان را عوض شد.

در جاهای كه دزدگیر فروشگاهي هست، اشکال پلاستيكي روي اجناس فروشگاه نصب است که به آن ها دزدگیر فروشگاهي می گویند. بعد از رجوع مشتری جهت پرداخت هزينه جنس، فروشنده توسط دستگاهی به نام جداساز، تگ‌ها را از كالا جدا ساخته یا غیرفعال می شود. چنانچه شخصي بدون اجازه فروشنده كالا را از فروشگاه خارج کند، دزدگیر فروشگاهي و ليبل‌ها ، پیامی برای گیت ضد سرقت می شود.

دزدگیر فروشگاهی

گيت‌هاي دزدگیر فروشگاهي داراي فركانس ثابت ششصد كيلوهرتز است. اين نوع گيت‌ها داراي ويژگي‌هاي ویژه‌ای نسبت به مدل‌های دزدگیر فروشگاهي و دزدگیر فروشگاهي میباشد كه برخي از اين موارد عبارتند از: