گیت فروشگاهی

 گیت فروشگاهی

گیت فروشگاهی در واقع  شامل همان دو انتن است که همان خروج از فروشگاه مشاهده می کنم و تگ و یا برچسبی  که به کالا می چسبانند. اگر بخواهیم خیلی ساده عملکرد سیستم های  گیت فروشگاهی  را بیان کنیم می توانیم بگوییم که  دو آنتن که یکی فرستنده و دیگری گیرنده امواج رادیویی خواهد بود که در مکان خروجی فروشگاه نصب می گردد در صورتی که مثلا تگی مابین این دو قرار بگیرد سریع شروع به هشدار می کند که این هشدار یا مثل یک بوق یا نور می باشد . در این شرایط این حالت بیان گو این است که ممکن است سرقتی صورت گرفته باشد که از دید فروشنده پنهان مانده است.
شاید شما در زمان خرید کردن یک لباس مشاهده  کردید که یک قطعه پلاستیکی به آن چسبیده شده است. شایدهم بارها از خود سوال کرده باشید که این قطعه چیست و یا چگونه به فروشندگان کمک می کند. البته این موضوع برای کتاب هم صدق می کنند مثلا به کتابفروشی رفته اید و هنگام خرید کتاب متوجه شده اید یک قطعه به کتاب چسبیده است .به این به قطعات پلاستیکی یا برچسبها تگ می گویند معمولا تگ ها به صورت هستند "تگ سخت" همان های هستند که به لباس ها چسبیده اند و "تگ برچسبی یا لیبل"  همان های که مانندشان به کتاب چسبیده  است .
 
 
 

 
 

 انواع گیت فروشگاهی :

گیت فروشگاهی به دو دسته تقسیم می شوند:
  •  گیت فروشگاهی همراه با لیبل یا برچسب : گیت فروشگاهی همراه با لیبل گیت هایی هستند که به صورت برچسب می باشند و حتما باید قبل از خارج شدن کالا از فروشگاه توسط فروشنده با استفاده از دستگاه های خثنی کننده دی اکتیو شوند .
  •  گیت فروشگاهی سخت : گیت فروشگاهی سخت گیت هایی هستند از جنس پلاستیک و به رنگ صدف هستند ، که باید قبل از خروج کالا با استفاده از مگنت های جدا کننده از کالا جدا شوند .
به طور کلی گیت فروشگاهی با توجه به عملکرد خاصشان از طریق آنتن هایی که بر رویشان نصب شده است حافظ اجناس داخل هر فروشگاه هستند و هر گونه سرقت را به فروشنگان خبر می دهد. لازم به ذکر است که استحکام گیت های فروشگاهی به حدی بالاست که با هیچ ابزاری قابل جداسازی از کالا نیستند.

 رعایت فاصله درقرار دادن گیت فروشگاهی

عملکرد سیستم های گیت فروشگاهی با افزایش  فاصله بین دو پایه آنتن گیت ،  کاهش می یابد. از مجموعه عوامل تعیین کننده برای محاسبه فاصله مناسب بین دو پایه گیت فروشگاهی (آنتن)می توان به عواملی مانند میزان نویز محیط اطراف ، نوع تگ مورد استفاده برای گیت فروشگاهی ، میزان خطای قابل قبول برای صاحب فروشگاه اشاره کرد. برای مثال اگر محیط فروشگاه مورد نظرتان یک محیط پر نویز است و تگ هایی که استفاده می کنید لیبل یا برچسب ضد سرقت هستند و قیمت اقلام فروشگاه نیز گران هستند ، می بایست فاصله میان دو آنتن بسیار کمتر از فاصله تعیین شده در کاتالوگ‌ دستگاه گفته باشد. به همین میزان ، اگر تگ استفاده شده در گیت فروشگاهی تگ سخت با کیفیت و بزرگ باشد همچنین نویز محیط کم باشد و ساختار فروشگاه طوری باشد که سارقان در فروشگاه تردد چندانی نداشته باشند ، فاصله بین دو آنتن از یکدیگر را می‌تواند کمی بیشتر از فاصله تعیین شده در کاتالوگ قرار دهید. همانطور که می دانید معمولا صاحبان فروشگاه تمایل دارند فاصله بین آنتن‌ها بیشتر و محل عبور بزرگتر ، تعداد آنتن ها کمتر و همچنین دکوراسیون زیبا‌تر باشد ، اما حتما باید به این نکته توجه داشته باشند که این مزایا در مقابل کاهش امنیت فروشگاه قرار دارند و در نهایت باعث ضرر و زیان به صاحب فروشگاه خواهد شد.