دزدگیر فروشگاهی

دزدگیر فروشگاهی

دزدگیر فروشگاهی یا سیستم اعلام سرقت وسیله‌ای است که به هنگام گذر از یک حریم خصوصی با اعلام صدا، این عمل غیرقانونی را اعلان می‌کند. دزدگیرهای موجود در بازار هر چند از لحاظ ظاهر در انواع و اشکال مختلفی ارائه شده‌اند، ولی بطور کلی همگی آنها دارای یک ساختار مشترکی می‌باشند.
نحوه عملکرد دزدگیر فروشگاهی به این صورت است که بر روی اجناس و یا لباس های داخل هر فروشگاه نصب می شود و برای جدا کردن و خنثی نمودن آن ها یک سیستم جداکننده وجود دارد که تگ مربوط به هر لباس و یا کالا را از آن جدا سازد ، چنانچه اجناس بدون جدا شدن تگ از طریق جداکننده از فروشگاه خارج شوند از طریق آنتن دزدگیر فروشگاهی شناسایی شده و آلارام آن به صدا در می آید.
عملکرد دزدگیر فروشگاهی ، برای افرادی که از این محصولات را استفاده می نماید بسیار با اهمیت می باشد تا از نقاط قوت و ضعف این محصول آگاه شوند. مشکل اصلی هنگامی پیش می آید که اجناس فروشگاه کوچک ، فلزی و یا با بسته بندی متمایز باشند ، زیرا چسباندن دزدگیر بر روی این اجناس کار بسیار سختی است ، اما موضوع پایین آمدن میزان سرقت در فروشگاه ها موضوع قابل چشم پوشی نیست ، بنابراین صاحبان فروشگاه تحت هر شرایط به سیستم های دزدگیر فروشگاهی و نیاز دارند .
سه نوع سیستم دزدگیر فروشگاهی در فروشگاه‌ها استفاده می‌گردد .در همه موارد یک بر چسب یا تگ به کالا الصاق می‌گردد.تگ یا برچسب بعدا خنثی می‌گردد. اگر تگ از نوع سخت باشد از یک خلاص کننده جهت جدا کردن آن استفاده می‌شود. این تگ ها ، تگ هایی از جنس پلاستیک فشرده می باشند که بعد از خرید مشتری از کالای فروخته شده جدا می شوند. این تگ ها می توانند پس از جدا شدن از محصول فروخته شده دوباره به محصول جدیدی متصل شوند. از نمونه های این تگ ها به مواردی از قبیل تگ های گلفی ، صدفی و ... اشاره نماییم. اگر تگ از نوع نرم باشد مثل بر چسب از یک صفحه خنثی‌کننده استفاده می‌کنیم‌. اگر  تگ از کالا جدا نشده باشد در زمان خروج کالا صدای آلارم از دزدگیر فروشگاهی خواهیم شنید .استفاده از دزدگیر فروشگاهی سرقت از فروشگاه را بطور کامل خنثی نمی‌کند. بلکه آن‌را تا ۶۰% کاهش می‌دهد.
 
 
  دزدگیر فروشگاهی دارای سه تکنولوژی به شرح زیر می باشد :

۱-دزدگیر فروشگاهی با تکنولوژی (RF (Radio Frequency
۲- دزدگیر فروشگاهی با تکنولوژی Acousto Magnetic)AM)
۳- دزدگیر فروشگاهی با تکنولوژی Electro Magnetic) EM)
تفاوت این تکنولوژی ها از نظر فنی در فرکانس کاری آنها می باشد.
تکنولوژی RF در رنج مگا هرتز است.
تکنولوژی AM در رنج کیلو هرتز است.
و تکنولوژی EM در رنج های پایین کیلو هرتز کار میکنند.
هر چه فرکانس بالاتر می رود ضریب نفوذ امواج برروی فلزات کاهش می یابد . همین طور پاسخ دهی سیستم بر روی اجناس فلزی کاهش می یابد.
مثلا برای لوازم آرایشی و بهداشتی که دارای قوطی های فلزی هستند پاسخ دهی تکنولوژی  EM بهتر از  RF و  AM میباشد.
جنس مواد موجود در محیط روی کیفیت بسیار تاثیر دارد.گیت RF در کنار فلزات دچار اختلال میشود.
گیت AM عملکرد بهتری در کنار فلزات دارد.انتخاب بهترین نوع دزدگیر فروشگاهی،نیاز به کارشناسی دارد.

دزدگیر فروشگاهی, دزدگیر پوشاک, دزدگیر, دزدگیرهای فروشگاهی, دزدگیر لباس