دزدگیر فروشگاهی چیست ؟

دزدگیر فروشگاهی یکی از مهمترین نیازمندی های ...

تکنولوژی های مورد استفاده در سیستم تگ فروشگاهی

تکنولوژی های مورد استفاده در سیستم تگ فروشگاهی

  1. تکنولوژی RF 
  2. تکنولوژی AM
  3. تکنولوژی EM

تکنولوژي EM 

تکنولوژي EM داراي دو نقطه قوت قابليت فعال و غير فعال شدن مکرر ليبل‌ها و جواب دهي بهتر بر روي فلزات مي‌باشد و ضعف‌هاي آن نيز عبارتند از کاردکرد نسبتاً ضعيف و قيمت بسيار بالا. اين تکنولوژي فقط در کتابخانه‌هاي امانت دهنده کتاب و يا فروشگاه‌هاي داراي کالاهاي فلزي بسيار گران قيمت توصيه مي‌شود.

تکنولوژي AM

تکنولوژي AM جواب دهي خوبي با تگ سخت و ليبل دارد ولي قيمت بالاي سيستم و ليبل و چسبندگي ضعيف و ضخيم بودن آن، دلايل نامناسب بودن تکنولوژي AM در کتاب فروشي‌ها و پلاسکو‌ها مي‌باشد. در عوض کارکرد نسبتاً بهتر تگ‌ها و ليبل‌هاي AM در مجاورت فلز، باعث شده که در فروشگاه‌هاي عطر، لوازم آرايشي و… که اغلب کالا‌ها داراي فلز و يا پوشش شبه فلزي مي‌باشند، اين تکنولوژي کاربرد بيشتري پيدا کند.

تکنولوژي RF Radio-frequency

قيمت مناسب گيت و برچسب، کيفيت و چسبندگي عالي برچسب‌ها و کارکرد مناسب گيت‌ها با تگ و برچسب، نقاط قوت تکنولوژي RF هستند و به همين دليل در کتاب فروشي‌ها و پلاسکو‌ها تنها سيستم مناسب و در لباس فروشي‌ها رقيب جدي تکنولوژي AM، تکنولوژي RF مي‌باشد.

با اين اوصاف در فروشگاه‌هاي بزرگ همانند هايپرمارکت‌ها، تکنولوژي‌هاي AM و RF و حتي گاهاً EMبايد مورد بررسي قرار گيرند تا مشخص شود کدام متناسب با نياز مشتري مي‌باشد که البته در برخي موارد سيستم ترکيبي هم مي‌تواند انتخاب شود.

 

 

ادامه مطلب ...
دسته بندی: خبرها
تاریخ: 17 بهمن 1392 نویسنده: admin

اهمیت کشور سازنده گیت فروشگاهی

کشور سازنده اهمیت ندارد ولی :

1- چون ممکن است کشور سازنده دزدگیر فروشگاهی برای مشتری اهمیت داشته باشد.

2- برندهای معتبر دزدگیر مغازه، دارای اعتبار زیادی در بازار هستند.

3- تشخیص اصالت محصول کار چندان دشواری نیست و ممکن است مشتری متوجه این موضوع شود.

ادامه مطلب ...
دسته بندی: خبرها
تاریخ: 17 بهمن 1392 نویسنده: admin

دزدگیر فروشگاهی، گیت فروشگاهی

دزدگیر فروشگاهی (گیت ) یا به عبارتی سیستم حفاظتی دارای برد فرستنده - گیرنده می باشد که به صورت آنتن در ورودی فروشگاه قرار می گیرد و به محض خروج لباس یا جنس غیر مجاز که تگ یا لیبل روی آن قرار دارد ، آلارم میزند لذا نصب گیت فروشگاهی باعث جلوگیری از دزدی و همچنین باعث برگشت سود در کوتاه مدت است.

ادامه مطلب ...
دسته بندی: خبرها
تاریخ: 13 بهمن 1392 نویسنده: admin

شکل تگ های دزدگیر لباس گیت فروشگاهی

تگ گلفی مشکی و سفید دزدگیر لباس و گیت فروشگاهی

بند سفید کیف و کفش دزدگیر لباس گیت فروشگاهی

تگ صدفی مشکی و سفید دزدگیر لباس و گیت فروشگاهی

ادامه مطلب ...
دسته بندی: خبرها
تاریخ: 13 بهمن 1392 نویسنده: admin

طبقه بندی گیت فروشگاهی

سیستم های حفاظت الکترونیکی کالا یا همان گیت فروشگاهی را در سه کلاس جداگانه می توان جا داد. (این طبقه بندی شامل تجهیزات جانبی همچون، تگ، لیبل، مگنت، خنثی کننده و ... نمی شود)

1- کلاس A

این کلاس شامل سیستم های کاملاً اوریجینال برندهای شناخته شده می باشد. همچون کراس پوینت، گیت وی، چک پوینت، سنسورماتیک و ...

منظور از کاملاً اوریجینال این است که در این سیستم ها هم بدنه و هم برد الکترونیکی ساخت کمپانی اصلی بوده و به صورت یک پک واحد وارد کشور می شود. درصد بسیار پایینی از سیستم های ارائه شده در بازار ایران در این کلاس جا می گیرند و بسیاری از سیستم هایی که با اسامی مختلف اروپایی وجود دارند، به شکلی که در ادامه بیان خواهد شد، در دو کلاس بعدی قرار می گیرند.

2- کلاس B

منظور ما از این کلاس، سیستم هایی هستند که بدنه آنها ایرانی و یا چینی بوده و برد الکترونیکی شان برند شناخته شده ای می باشد. بسیاری از شرکت ها به دلیل قیمت بسیار بالای کلاس A بدنه را خودشان می سازند ولی برد را از کمپانی های معتبر تهیه می کنند و به هنگام معرفی محصول نیز، صرفاً کمپانی و کشور سازنده برد را بیان می کنند. به طور مثال جفت آنتن پلکسی با برد کراس پوینت (CrossPoint) سیستمی است که بدنه آن پلکسی ساخت داخل و برد آن ساخت کشور هلند و کمپانی کراس پوینت (CrossPoint) می باشد.

3- کلاس C

این کلاس سیستم هایی را شامل می شود که نه بدنه و نه برد الکترونیکی هیچکدام برند شناخته شده ای نیستند که البته در ایران بعضا با عناوین جعلی و یا عناوینی که توسط شرکت های داخلی ساخته شده اند، فروخته می شوند. مشخصه این سیستم ها مشخص نبودن اسم و آدرس و سایت اینترنتی شرکت تولید کننده می باشد. متأسفانه در حال حاضر به دلیل شفاف نبودن بازار گیت فروشگاهی برخی سیستم های این کلاس، جزو دو کلاس اول قلمداد می شوند و مشتری با وجود پرداخت هزینه نسبتاً بالا سیستمی غیر اوریجینال تهیه می کند.

ادامه مطلب ...
دسته بندی: خبرها
تاریخ: 09 بهمن 1392 نویسنده: admin

دزدگیر لباس، گیت فروشگاهی

گیت‌های فروشگاهی که امروزه در کنار سیستم تصاویر مداربسته کاربرد گسترده‌ای یافته‌اند، از سیستم‌های مختلفی پیروی می‌کنند. RF، AM، EM . مشهورترین سیستم‌ها سیستم RF می‌باشد که به دلیل قیمت مناسب آن رواج گسترده‌ای یافته‌است.

البته جدیداً سیستم‌های RFID برای کتابخانه‌های بزرگ پیشنهاد می‌شود. در این سیستم تگ‌های الصاقی به کتاب‌ها هرکدام کد مخصوص خودشان را داشته و حاوی اطلاعاتی در خصوص کتاب زمان خرید و ... می‌توانند باشند و به هنگام امانت دادن یا بازپس گیری آن فقط لازم است که کتاب‌ها در یک محدوده خاص قرار گیرند تا اطلاعاتشان توسط یک ریدر خوانده شده و به صورت نرم‌افزاری اجازه خروجشان از گیت صادر شود.


ادامه مطلب ...
دسته بندی: خبرها
تاریخ: 09 بهمن 1392 نویسنده: admin