طبقه بندی گیت فروشگاهی

سیستم های حفاظت الکترونیکی کالا یا همان گیت فروشگاهی را در سه کلاس جداگانه می توان جا داد. (این طبقه بندی شامل تجهیزات جانبی همچون، تگ، لیبل، مگنت، خنثی کننده و ... نمی شود)

1- کلاس A

این کلاس شامل سیستم های کاملاً اوریجینال برندهای شناخته شده می باشد. همچون کراس پوینت، گیت وی، چک پوینت، سنسورماتیک و ...

منظور از کاملاً اوریجینال این است که در این سیستم ها هم بدنه و هم برد الکترونیکی ساخت کمپانی اصلی بوده و به صورت یک پک واحد وارد کشور می شود. درصد بسیار پایینی از سیستم های ارائه شده در بازار ایران در این کلاس جا می گیرند و بسیاری از سیستم هایی که با اسامی مختلف اروپایی وجود دارند، به شکلی که در ادامه بیان خواهد شد، در دو کلاس بعدی قرار می گیرند.

2- کلاس B

منظور ما از این کلاس، سیستم هایی هستند که بدنه آنها ایرانی و یا چینی بوده و برد الکترونیکی شان برند شناخته شده ای می باشد. بسیاری از شرکت ها به دلیل قیمت بسیار بالای کلاس A بدنه را خودشان می سازند ولی برد را از کمپانی های معتبر تهیه می کنند و به هنگام معرفی محصول نیز، صرفاً کمپانی و کشور سازنده برد را بیان می کنند. به طور مثال جفت آنتن پلکسی با برد کراس پوینت (CrossPoint) سیستمی است که بدنه آن پلکسی ساخت داخل و برد آن ساخت کشور هلند و کمپانی کراس پوینت (CrossPoint) می باشد.

3- کلاس C

این کلاس سیستم هایی را شامل می شود که نه بدنه و نه برد الکترونیکی هیچکدام برند شناخته شده ای نیستند که البته در ایران بعضا با عناوین جعلی و یا عناوینی که توسط شرکت های داخلی ساخته شده اند، فروخته می شوند. مشخصه این سیستم ها مشخص نبودن اسم و آدرس و سایت اینترنتی شرکت تولید کننده می باشد. متأسفانه در حال حاضر به دلیل شفاف نبودن بازار گیت فروشگاهی برخی سیستم های این کلاس، جزو دو کلاس اول قلمداد می شوند و مشتری با وجود پرداخت هزینه نسبتاً بالا سیستمی غیر اوریجینال تهیه می کند.

طبقه بندی, گیت ها, کلاس بندی گیت ها, گیت های فروشگاهی, دزدگیر لباس