» » تکنولوژی های مورد استفاده در سیستم تگ فروشگاهی

تکنولوژی های مورد استفاده در سیستم تگ فروشگاهی

تکنولوژی های مورد استفاده در سیستم تگ فروشگاهی

  1. تکنولوژی RF 
  2. تکنولوژی AM
  3. تکنولوژی EM

تکنولوژي EM 

تکنولوژي EM داراي دو نقطه قوت قابليت فعال و غير فعال شدن مکرر ليبل‌ها و جواب دهي بهتر بر روي فلزات مي‌باشد و ضعف‌هاي آن نيز عبارتند از کاردکرد نسبتاً ضعيف و قيمت بسيار بالا. اين تکنولوژي فقط در کتابخانه‌هاي امانت دهنده کتاب و يا فروشگاه‌هاي داراي کالاهاي فلزي بسيار گران قيمت توصيه مي‌شود.

تکنولوژي AM

تکنولوژي AM جواب دهي خوبي با تگ سخت و ليبل دارد ولي قيمت بالاي سيستم و ليبل و چسبندگي ضعيف و ضخيم بودن آن، دلايل نامناسب بودن تکنولوژي AM در کتاب فروشي‌ها و پلاسکو‌ها مي‌باشد. در عوض کارکرد نسبتاً بهتر تگ‌ها و ليبل‌هاي AM در مجاورت فلز، باعث شده که در فروشگاه‌هاي عطر، لوازم آرايشي و… که اغلب کالا‌ها داراي فلز و يا پوشش شبه فلزي مي‌باشند، اين تکنولوژي کاربرد بيشتري پيدا کند.

تکنولوژي RF Radio-frequency

قيمت مناسب گيت و برچسب، کيفيت و چسبندگي عالي برچسب‌ها و کارکرد مناسب گيت‌ها با تگ و برچسب، نقاط قوت تکنولوژي RF هستند و به همين دليل در کتاب فروشي‌ها و پلاسکو‌ها تنها سيستم مناسب و در لباس فروشي‌ها رقيب جدي تکنولوژي AM، تکنولوژي RF مي‌باشد.

با اين اوصاف در فروشگاه‌هاي بزرگ همانند هايپرمارکت‌ها، تکنولوژي‌هاي AM و RF و حتي گاهاً EMبايد مورد بررسي قرار گيرند تا مشخص شود کدام متناسب با نياز مشتري مي‌باشد که البته در برخي موارد سيستم ترکيبي هم مي‌تواند انتخاب شود.

 

 

سیستم تگ فروشگاهی, تکنولوژی RF, تکنولوژی AM, تکنولوژی EM